Novinky

Kamery jako služba od 299,- Kč měsíčně

1.5.2018
Pro měsíce květen a červen přidáváme bonus – servis STA zdarma Letošní léto přinášíme oblíbené kamerové systémy ještě výhodněji, než kdykoliv předtím. Z našeho katalogu (Kamery jako služba) doporučujeme zejména kameru č. 1, hlavně pro její vynikající výkon při příznivé ceně. Splňuje veškerá náročná kritéria. Po namontování 4 kamer máte automaticky servis STA zdarma¹. Pro více informací vás,.. více..

Jste připraveni na nové vysílání DVB–T2?

1.6.2017
V problematice digitálního vysílání panuje spousta nejasností a velké množství zavádějících informací. Za poslední měsíce se na toto téma objevila spousta dotazů, jak od uživatelů společných televizních antén, tak jednotlivců s individuálním příjmem. Proto jsme se rozhodli dát do tohoto článku známá fakta a vysvětlit problematiku přechodu DVB-T na DVB-T2. I přesto, že je to teprve.. více..

Multiplex 1 se rozšířil o Déčko a ČT art

24.4.2018
Programy ČT:D a ČT art je možné opět přijímat na klasickou pozemní anténu po celém území České republiky. Česká televize umístila svůj dvojkanál do veřejnoprávního DVB-T multiplexu 1 k programům ČT1, ČT2, ČT Sport a ČT24 a programovým službám Českého rozhlasu. Zařazení dětského a artového kanálu do multiplexu 1 souvisí se změnami a zmatky v.. více..

České domácnosti nejčastěji sledují videoobsah na televizorech

28.8.2017
V českých domácnostech přibývají digitální zařízení, na nichž můžeme sledovat videoobsah. Ani těm se ale v této oblasti nedaří pokořit dominantní postavení televize, kterou dnes stále najdeme téměř ve všech domácnostech a na které – i v dnešní digitální době – sledujeme videoobsah nejvíce. Potvrzují to výsledky Zaváděcího výzkumu 2017, který zajišťuje společnost Nielsen Admosphere.. více..

Za odloženou sledovaností televize stojí hlavně mladší diváci, ukazují data

15.8.2017
Televizní diváci stále častěji sledují své oblíbené pořady zpětně. V porovnání s diváky sledující televizi živě jsou mladší, nejvíce jich je v produktivním věku mezi 35-54 lety. Často vyhledávají pořady na tematických stanicích, které jim přinášejí obsah odpovídající jejich zájmům. Zpětně sledují především filmy, seriály nebo dokumentární pořady. Uvedla dnes společnost AtMedia. Televize je stále.. více..

Filmový kanál Cine Sony testuje FTA na 12,5W

1.8.2017
Nový bezplatný italský filmový kanál Cine Sony zahájil technické testy. Program je umístěn v distribučním multiplexu společnosti Persidera Network na satelitu Eutelsat 12 West B. Cine Sony je nový televizní projekt společnosti Sony Pictures Television Networks. Je to již v pořadí druhý kanál, který spouští na italském trhu, po nedávném startu dětské televize POP v.. více..

Nick Jr. startuje v češtině, TUTY na Astře i v RS8

1.6.2017
Hned dva nové dětské programy startují v češtině symbolicky k 1.6.2017 na Mezinárodní den dětí. Českou verzi Nick Jr. spustila společnost VIMN a na český trh vstupuje zbrusu nová bezplatná stanice TUTY. Nick Jr. Dětský kanál Nickelodeon není třeba divákům představovat. Přináší pořady pro děti školního věku. Pro mladší věkovou skupinu VIMN (Viacom International Media.. více..

Český rozhlas spouští řádné vysílání v DAB+

31.5.2017
Od 1. června 2017 spouští Český rozhlas ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi řádné rozhlasové vysílání v DAB+. Posluchačům bude nabízet v digitální kvalitě všechny své celoplošné, příslušné regionální i digitální stanice. Český rozhlas se považuje za přirozeného lídra digitalizace a nyní udělal další krok k tomu, aby veřejnosti nabízel ještě kvalitnější a pestřejší služby. „DAB+.. více..

DVB-T2 naladí diváci i z vysílačů Jihlava a Votice

30.5.2017
První programy z nové generace pozemního televizního vysílání si již mohou naladit domácnosti v okolí vysílačů Jihlava – Javořice a Votice – Mezivrata. Společnost České Radiokomunikace (ČRa) z těchto stanovišť spustila svoji Přechodovou síť 12 v novém standardu DVB-T2. Diváci na Vysočině a jihovýchodní části středních Čech mohou na klasickou anténu nově naladit 14 komerčních.. více..

TUTY od 1.6. pro děti a teenagery

18.5.2017
Český mediální trh se počátkem června 2017 rozroste o novou televizní stanici TUTY. Určena bude zejména českým a slovenským divákům ve věku od 4 do 17 let, tedy především dětem a teenagerům. Program nabídne animované seriály, vlastní pořady, to nejlepší z YouTube a hudební klipy. TUTY zahájí vysílání symbolicky 1. června na Den dětí. Stanice.. více..

ČRa: Druhá televizní digitalizace není výmyslem ČR, rozhodla o ní EU

3.5.2017
Evropský parlament schválil Rozhodnutí o využívání kmitočtového pásma 470 – 790 MHz v Unii 15. března, Rada Evropské unie potom 26. dubna. Rozhodnutí bude publikováno ve věstníku do konce května. Bez přechodu na nový vysílací standard DVB-T2 by diváci přišli o podstatnou část televizních programů, které mohou sledovat zdarma. Budou moci čeští diváci i nadále.. více..

Šéf ČT očekává zánik bezplatné tv, chce Národní distribuční platformu

28.4.2017
V příštích letech má český televizní trh doznat řady změn. Klasické terestrické vysílání je a bude vytlačováno novými generacemi mobilních datových sítí a vysokorychlostním internetem. Odhaduje staronový šéf České televize Petr Dvořák. Stávající bezplatné televizní programy mají postupně zanikat. “Je už dnes patrné, že operátoři i komerční provozovatelé se strategicky připravují na situaci, kdy volné.. více..